Sporculara Özel Seri Akıllı Saat Huawei Watch GT 2e İncelemesi

Sporculara Özel Seri Akıllı Saat Huawei Watch GT 2e İncelemesi

Sporculara Özel Seri Akıllı Saat Huawei Watch GT 2e İncelemesi

Huawei Watch GT 2e, P40 ailesinin tanıtımı sırasında biraz geri planda kaldı ancak sonrasında en iyi akıllı saat modelleri arasında yerini almayı başardı.

Son dönem akıllı saat serilerinde yeni bir akım var. Önce ana model tanıtılıyor ve hemen sonrasında spor ya da doğru ifade ile sporcu özel seri versiyonu geliyor. Watch GT 2e tam olarak bu akımın ürünü.

Sporculara özel olarak gelen seri Watch GT 2’nin güncellenmiş versiyonu. Daha mı yetenekli? Daha mı güçlü? Bunlara incelememizde yanıt bulacağız.

Dikkatinizi Çekebilir: @ Et İşareti Nasıl Yapılır?

Huawei Watch GT 2e Tasarımsal Açıdan Yenilendi

Herkes başta şunu düşünmüş olabilir “Bu saat Huawei Watch GT 2 modelinin yeni versiyonu, tasarım birebir aynıdır.” bu düşünceye kapılanlara hemen hayır cevabını verelim.

Yeni saat minik de olsa tasarım açısından da yeni bir saat. İlk değişiklik çerçeve bölümünde. Bu bölüm biraz daha az renkli ve biraz daha az detaylı.

Huawei Watch GT 2e inceleme

Gövde malzemesinde kullanılan paslanmaz çelik ise kendisini koruyor. Butonlarda bir değişiklik var. Watch GT 2 saatinde butonlar yuvarlak ve dışa doğruydu. Bu modelde yassı ve gövde üzerinde tuşlar kullanılmış.

Gövde kısmında yapılan değişiklikler kordon kısmında desteklenmiş. Spora özel bir model olunca, kordon kısmında da spora özel kayışlar kullanılıyor. Delikli tasarıma sahip kayışlar terlemeyi engelliyor.

Watch GT 2e ile Ne Değişti? Teknik Özellikler Nasıl?

Tasarım açısından az çok değişiklikleri gördük. Peki, ya teknik özellikler? Aynı değişiklikler teknik kısımda yok. Huawei Watch GT 2 modelinde olduğu gibi Kirin A1 işlemcileri kullanılıyor. ARM tabanlı işlemci ile 32 MB RAM miktarı ve 4 GB depolama miktarı bulunuyor.

4 GB depolama alanı içerisinde sadece müziklerinizi depolamanız mümkün oluyor. Ekran konusunda çok büyük bir değişiklik yok. 1.39 inç ekran 454 X 454 pilsel çözünürlükte. AMOLED panelin kullanılmaya devam ettiği akıllı saatte piksel yoğunluğu 326 PPi.

Huawei Watch GT 2e inceleme 2

Bu serinin en büyük eksiği ise hoparlör ve mikrofondan yoksun olması. Aramaları saat üzerinden gerçekleştiremiyorsunuz ya da gelen aramalarda saat üzerinden konuşamıyorsunuz. Belki de Huawei Watch GT 2 saatine göre en önemli eksiklik burası.

Yine 50 metreye kadar su geçirmez olan Watch GT 2e, bu kez tam 85 spor modunu destekliyor. GPS desteği, kalp ritim izleme sensörü, uyku takip sensörü, aktiviteleri otomatik algılama özelliği, stres seviyesi ölçme özelliği, kandaki oksijen değerini ölçme gibi özellikler ise serinin bir hayli donanımlı olduğunu göstermekte.

14 güne kadar pil ömrü sunan 455 mAh bataryası ve tüm bu özellikleriyle birlikte Huawei Watch GT 2e Türkiye fiyatı 1.199 TL.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir