En İyi Robot Süpürgeler ve Satış Fiyatları

En İyi Robot Süpürgeler ve Satış Fiyatları

En İyi Robot Süpürgeler ve Satış Fiyatları

Robot süpürgeler için hazırladığımız yazımızı okudunuz mu? Eğer bu yazımızı okumadıysanız, alttaki linkten önce bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyorum. Robot süpürge çalışma mantığı ve artılarının neler olduğu konusunda detaylı bilgilere sahip olacaksınız. O yazımızdan sonra en iyi robot süpürgeler yazısı hazırlamaya karar verdik.

Tercih yapmakta zorlanacağınızı düşünüyorsanız bu yazı sizin için iyi bir rehber olacak. Daha çok ülkemizde satılan robot süpürgeler içerisinde seçim yaparak en iyi robot süpürgeler rehberini hazırladım.

Daha iyi seçimler yok mu? Yurt dışından alabileceğiniz ürünler için var. Burada orantıyı doğru kurmak lazım. Fiyat arttıkça, özellikler artıyor.

Özellikler arttıkça daha iyi bir temizleme potansiyeline sahip olacaksınız. Modelleri merak ettiğinizi fark ediyorum. Biz de daha fazla uzatmayalım ve ürünlerle özelliklerine geçelim.

Dikkatinizi Çekebilir: Robot Süpürge Gerekli mi? Alınır mı?

Tüm Özellikleri ile En İyi Robot Süpürgeler

Ürünlere geçiş yapacağım ama kısa bir şey eklemek istiyorum. Önceki rehber yazımızı okumuşsanız, fark etmişsinizdir her cihazda farklı sensörler olduğu gibi ortak kullanılan ve birçok süpürgede olan sensörler de var. İncelemelerimizde bunu daha iyi anlayacaksınız.

Anker Eufy RoboVac 35C

İlk seçtiğim robot süpürge Anker Eufy RoboVac 35C oldu. Çok üst seviye bir süpürge olmasa bile genel kullanımlar için yeterli bir cihaz. Evinizin büyük bir çoğunluğunu temizleyecek olan özellikleri var. Bu özellikleri ayrı ayrı anlatmak istiyorum.

Anker Eufy RoboVac 35C

3 noktalı temizlik özelliği: Yere dökülen kırıntılar ve kirleri toplamak için 3 noktalı bir temizlik sistemi var. Bu lafı çok duyacaksınız. 3 noktalı temizlik sistemi. Daha iyi temizleme performansı için birçok cihazda kullanılan bir teknoloji.

3 adet fırçanın kullanıldığı süpürge tam anlamıyla temizleme yapmak adına özel bir vakum kullanıyor. 1500 Pa gücüne kadar çıkan vakum sayesinde ortamdaki kırıntılar ve kirler daha iyi temizleniyor. Tam olarak temizlik sağlanıyor mu? Dökülen kırıntıya ya da kir miktarına göre değişir. Tozlar için konuşursak, evet yeterli bir performans var.

Anker Eufy RoboVac 35C

Sesli Çalışma Özelliği: Her modeli Anker Eufy RoboVac 35C kadar detaylı ele almayacağım. Detaylı özellikleri ele almam gereken cihazlar için detaylı anlatım yapacağım. Sessiz temizlik anlatmak gereken özelliklerden bir tanesi. 55 dB ses seviyesiyle çalışan cihaz, oldukça sessiz bir temizleme potansiyeline sahip. Bunu sunmak için fırçasız motorlar kullanılmış.

Sınır Belirleme Özelliği: Anker Eufy RoboVac 35C modelini en iyi robot süpürgeler içerisine taşıyan özelliklerin en başında sınır belirleme özelliği geliyor.

Akıllı navigasyonu kullanarak temizliğin yapılacağı alanların sınırlarını belirleyebiliyorsunuz. İstemediğiniz alanlar için temizlik yapılmıyor. Bir odanın içerisinde televizyonun olduğu alanı temizletmek istemiyor musunuz? Bunun için sınırınızı çekebiliyorsunuz.

Anker Eufy RoboVac 35C

Oda Sınırı: Aynı odanın içerisinde sınır çizebileceğiniz gibi odalar arasında da temizleme sınırı çizebiliyorsunuz. Hangi odaların temizleneceği belirlenebiliyor.

Akıllı Telefon Kontrolü: Akıllı telefon için indirebileceğiniz Anker Eufy RoboVac 35C mobil uygulaması var.

Bu mobil uygulamayı açtığınız zaman cihaza komutlar verebiliyorsunuz. Sınırları çizebiliyor, zamanlama yapabiliyor ve uzaktan kontrol sağlayabiliyorsunuz. Şarj durumu, toz durumu akıllı telefondan kontrol edilebiliyor.

Teknik

 • 100 dakikaya varan çalışma süresi
 • 0.6 litre toz haznesi
 • Sert zeminlerde ve halıda temizlik imkanı. Kuru temizlik

Artıları

 • Sessiz çalışıyor
 • Akıllı telefon uygulaması çok iyi
 • Oda sınırlama ve sınır çizme özellikleri çok iyi
 • Sesli bilgilendirme var
 • Uzaktan kontrol var

Anker Eufy RoboVac 35C

Eksileri

 • Şarj dayanma süresi çok düşük değil ama sürekli kullanımlarda 100 dakikanın daha altında bir süre var. Biraz daha iyileştirme gerekebilirdi.

Fiyat: 3.200 – 3. 300 TL

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop

Xiaomi her alanda ürün sunduğu gibi bu alanda da ürün sunuyor. En iyi robot süpürgeler içerisinde yer almasını istediğim ürün Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop

Akıllı Harita Özelliği: Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop, temizlik yaptığı ortamı tarayabiliyor. Ortamın taranmasından sonra, tüm temizlik alanının haritası çıkarılıyor. Bu harita ile kullanım çok basitleşiyor. Taranan alan içerisinde temizlenmesini istediğiniz bölüme cihazı gönderebiliyorsunuz. Çok önemli bir artı. Aktif temizlik yapabiliyorsunuz.

Akıllı Telefon Uygulaması Çok Kullanışlı: Akıllı telefon uygulaması Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop için en sevilecek yanlarda. Diğer cihazlarda da akıllı telefon uygulaması var ama bu kadar detaylı değil.

Telefon ile uzaktan kontrol gibi artıları geçtim. Akıllı haritalama sayesinde bölge taraması yapılabiliyor ve bölge taramasından sonra temizlik yapılacak olan alanı akıllı telefonunuzdan yönlendirebiliyorsunuz.

Ayrıca cihazın yazılımı için düzenli güncellemeler sunuluyor. Yine uygulamadan güncellemeleri sanki bir kulaklığı güncelliyormuş gibi yapabilme imkanınız oluyor. Çok kullanışlı değil mi?

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop

Temizlik Alanlarına Sınır Koyun: İlk robot süpürgede olduğu gibi Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop modelinde de sınırlama özellikleri var. Ben sadece bir odada temizlik yapılmasını istiyorum. O zaman akıllı telefonumdan süpürgemi bu yönde sınırlandırıyorum. Artık süpürge sadece benim isteğim alanları temizliyor. E zaten bir de haritalama özelliği var. Bu özellikle isterseniz tüm evi tarayabilir. Kısacası tüm temizlik sizin kontrolünüz altında.

Kuru ve Islak Temizlik: Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop temizlik açısından biraz daha iyi. Hem kuru hem de ıslak temizlik imkanı var. 2500 Pa vakum gücünün olması hem ıslak temizlik için hem de kuru temizlik için yeterli gücün sağlanması anlamına geliyor.

Şarj Yerine Kendi Dönüyor: Şarj konusu önemli bir artıdır. Akıllı telefonlarda nasıl önem veriyorsak, robot süpürgeler için de şarj sürelerine aynı oranda önem verilmekte. Xiaomi’nin süpürgesi bu konuda akıllı bir cihaz.

Şarj %20 seviyesinin altına düştüğünde, şarj ünitesine doğru ilerleme yapılıyor ve otomatik olarak cihaz şarj oluyor. Temizli sırasında da şarj bitmesi söz konusu olabilir. Temizlik sırasında şarj bitecek olursa, yine şarj istasyonuna doğru otomatik ilerleme yapılıyor ve şarj dolduktan sonra ürün tekrar temizliğine dönüş yapıyor.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop

Teknik

 • 120 dakika kullanım süresi var.
 • 600 ml toz haznesi ve 200 ml su haznesi var.
 • Her zeminde kullanın.

Artıları

 • Sıvı temizleme yapabiliyor olması.
 • Kendi kendine şarj olabiliyor olması.
 • Temizlik alanını tarayabilmesi.
 • Sınırlama ile kontrol edilmesi.
 • Güncelleme Alıyor.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop

Eksileri

 • Ben bir eksik göremedim. Siz eksik görürseniz, bize bildirebilirsiniz.

Fiyatı: 3.400 TL – 3. 500 TL

iRobot Roomba i7

Bütçeniz biraz daha yüksek mi? Daha fazla özelliği olan bir cihaz mı istiyorsunuz? iRobot Roomba i7, en iyi robot süpürgeler arasında bir tık daha fazla özelliği olan bir cihaz. iRobot Roomba i7 içerisinde yok yok demek doğru bir ifade olur mu bilemiyorum ama gerçekten yok yok.

Sanal Asistan ile Sesli Komut: Çok sevdiğim ama ülkemizde tam olarak kullanılamayan bir özellikten başlamak istiyorum. Bu özellik sanal asistan desteği. iRobot Roomba i7 Amazon Alexa ile tam uyumlu çalışıyor.

Yere bir şey döktüğünüzü düşünün. Salondasınız ve yere bir şey döküldü. Eğer Amazon Alexa sanal asistanınız varsa, sesli komut veriyorsunuz. Robot geliyor kirlenen yeri temizliyor ve sonrasında yerine geri dönüyor.

Şaşırtıcı değil mi? Artık bunlar gerçek hayatta da kullanılan teknolojiler. Konfor seviyesinin ne kadar artacağını düşünün. Günlük hayatta işlerin ne kadar kolaylaşacağını düşünün. Böyle bir özelliği olan bir cihazı en iyi robot süpürgeler içerisine almamız gerektiğine karar verdik.

iRobot Roomba i7

Evinizi Tarasın ve Odaların Haritalarını Çıkarsın: iRobot Roomba i7 bir önceki modelimizde olduğu gibi akıllı ev tarama özelliğine sahip. Bu özelliği çok detaylı anlatmadım. Bunun için detaylı anlatmak istiyorum.

Süpürge üzerinde bir sensör ve kamera var. Bu teknoloji ile süpürge gezdiği alanların 2 boyutlu tarayabiliyor. Alanın taranması temizlik için komutlar vermenizi sağlıyor. Siz sadece oturma odanızın temizlenmesini mi istiyorsunuz? iRobot Roomba i7 sizin için bir harita çıkarmış olacak. Cihazı oturma odanıza gönderin yeter.

VSLAM Teknolojisi: Tarama sistemini destekleyen bir teknoloji daha var. Bu teknoloji VSLAM olarak isimlendirilen ve nerenin temizlenip nerenin temizlenmediğini gösteren bir teknoloji. Saniyede 230.400’den fazla veri toplayan teknoloji, süpürgenin temizlemediği alanlara sonradan dönmesine olanak veriyor.

iRobot Roomba i7

Kir Dedektörleri: iRobot Roomba i7 sensörleri çok iyi kullanan bir cihaz. Dirt Detect adı verilen bir başka teknoloji, evinizde kirin ya da tozun olduğu alanların tespit edilmesini sağlıyor.

Cihazı serbest bıraktığınız zaman, sadece bu alanları tespit ederek bile temizlik yaptırabiliyorsunuz. Sürekli gelişmeye ve evinizi tanımaya devam eden cihazın, kir tespiti konusunda yetenekleri gelişmeye devam ediyor.

Dışarıda Bırakma Özelliği: Diğer süpürgelerde olan sınır özelliği, iRobot Roomba i7 içerisinde biraz daha değişerek geliyor. Bu modelde dışarıda bırakma özelliği var. Temizlenmesini istemediğiniz alanları seçiyorsunuz. Temizlenmesini istemediğiniz alanları akıllı telefonunuzdan işaretliyorsunuz. Süpürge bu alana geldiği zaman geri dönüyor. Sizin istemediğiniz hiçbir alana giriş yapmıyor.

iRobot Home Uygulaması: Akıllı telefon uygulaması biraz daha geliştirilmiş. Üç ayrı fonksiyondan söz edeceğim. İlki temizlik kontrol özelliği. Uygulamadan temizliğin yapıldığı alanları görebileceksiniz.

iRobot Roomba i7

Temizliğin yapılmadığı alanlar için yeniden temizlik komutu verilebilecek. İkiinci fonksiyon, planlama. İstediğiniz zaman temizlik yapılmasını isteyebilirsiniz. Şu saatte şu alanları temizle gibi komutlar verilebiliyor. Dikkat çekmek istediğim üçüncü nokta ise yazılım güncellemeleri. Gelen güncellemeler ile robotunuz yeni yetenekler kazanabilir.

Akıllı Şarj Özelliği: Diğer süpürgelerde olur iRobot Roomba i7 süpürgesinde olmaz mı? Akıllı şarj özellikleri bu modelde de var. Temizlik sırasında otomatik şarj özelliği, şarj olduktan sonra temizliğin devam etmesi. Kendi şarj yerini bulma gibi çok önemli avantajlar.

Teknik

 • 75 dakika kullanım
 • Kuru temizlik özelliği
 • 0,4 lt toz haznesi
 • 68 dB ses seviyesi

Artıları

 • Gelişmiş mobil uygulama
 • Akıllı asistan desteği bulunuyor.
 • Dışarıda bırakma özelliği ile temizlenmesini istemediğiniz alanları siz seçiyorsunuz.
 • Odaları tanıma.
 • Evin haritasını çıkarma

Eksiklikleri

 • 0,4 lt toz haznesi bu cihaz için düşük. Böyle bir cihaz yapıyorsanız biraz daha yüksek toz kapasitesi koymanız gerekiyor. Tank küçük.

Fiyat: 8.000 TL

En iyi robot süpürgeler hoşunuza gitti mi? Bu üç model üst segmet robot süpürgeler. Neden daha fazla modele yer vermediğimizi düşünebilirsiniz. Bunu da açıklayayım. Sonrasında düşük bütçe ile alınabilecek en iyi robot süpürgeler gibi yazılar hazırlayacağız. Bu şekilde sınırlama yapmak karar vermenizi kolaylaştıracak.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir