Elektrikten Güç Alan Gazelle Medeo T9 Bisiklet İncelemesi

Elektrikten Güç Alan Gazelle Medeo T9 Bisiklet İncelemesi

Elektrikten Güç Alan Gazelle Medeo T9 Bisiklet İncelemesi

Elektrikli bisikletler başlı başına bir alan, başlı başına farklı bir sektör olarak değerlendiriliyor. Şu an çok yaygın değil. Fiyatlarda sorun var. Ama bu engel değil. Elinde sonunda dönüşüm gerçekleşecek ve elektrikli bisikletler yaygınlaşacak. Yeni tanıtımı yapılan Gazelle Medeo T9 iyi bir örnek.

Şehir içi kullanımları için uygun olan Gazelle Medeo T9, dönüşümün bir parçası, elektrikli bisikletler için güzel ve başarılı örneklerden bir tanesi.

Belki fiyat olarak henüz bu türün yaygınlaşmasını sağlayacak bir ürün değil ama sunduğu özellikler tamin edici ve elektrikli bisikletler için bahsettiğimiz gibi iyi bir örnek.

Dikkatinizi Çekebilir: SSD Nedir? SSD Seçimi Nasıl Yapılır?

Gazelle Medeo T9 Özellikleri ve Fiyatı

Bisikletin şık bir gövde yapısı var. Diğer bisikletlere benzer bir dış iskeletin bulunduğu bisiklette, standart modellere benzer bir pedal yapısı var. Pedal kısmında elektrik motoru yer alıyor. Bu elektrik motorunun Bosch marka olduğu da bilgiler arasında.

Bosch Active Line Plus motorundan güç alan bisiklet, şehir içi kullanımlar için sorunsuz bir performans sunulmasını ve uzun pil ömrünün sunulmasını sağlamakta.

Gazelle Medeo T9

Motoru besleyen pil 400 kW ve bu pil sayesinde 50 nm tork üretiliyor. Hiç azımsanacak bir rakam değil. Bir bisiklet için 50 nm tork gerçekten yüksek sürüş performansı sunulması demek.

Maksimum hızın ne kadar olduğunu sorabilirsiniz. 50 nm maksimum tork seviyesine karşın, kullanıcıların güvenliğini sağlayacak bir hız değerinin sunulması gerekiyor. Maksimum hızın çok yüksek olması, kullanıcıların güvenliğini riske atabilir. Bunun için 32 km maksimum sürat ile sınırlandırma yapılmış.

Gazelle Medeo T9

Bu değerler tamamda ya menzil? Elektrikli bisikletlerde de menzil sorun. Neyse ki batarya kapasitesi yüksek ve bu sayede menzil arttırımı yapılmış. Maksimum süratte kullanımına bağlı olarak menzil değişiyor. Ama sürekli 32 km hızla sürüyor olsanız bile 40 km kadar menzil elde ediyorsunuz.

Maksimum olarak çıkılabilen menzil ( hız en düşükte belli bir süre sabit gidildiğinde) 80 km. Vites kontrol kısımlarının yanında yer alan ekrandan hem menzil konusunda hem de kalan batarya konusunda bilgi almak mümkün.

Gazelle Medeo T9

Yeri gelmişken söyleyelim bu kısımda farklı sürüş modlarının kontrolleri de yapılabiliyor. Turbo modu ya da spor moduna geçiş yapılabilmekte.

En çok merak edileni sona bıraktık. Gazelle Medeo T9 fiyatı 2500 dolar. Satıldığı ülkeler sınırlı sayıda.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir