Bilim Kurgu Filmlerinden Fırlamış Saat Amazfit X İncelemesi

Bilim Kurgu Filmlerinden Fırlamış Saat Amazfit X İncelemesi

Bilim Kurgu Filmlerinden Fırlamış Saat Amazfit X İncelemesi

Amazfit X, sadece konsept tasarımıyla bile akıllı saat dünyasında ilgi odağı olmuştu. Herkes saatin konsept tasarımda kalacağını düşünüyordu ancak böyle olmadı. Beklenen akıllı saat resmi olarak tanıtıldı.

Bilekliklerle akıllı saatleri bir araya getiren futuristik bir tasarımın ürünü olan yeni saatinin teknik açından da güçlü olduğu aşikar. Gerçekten böyle mi? Bakalım.

Dikkatinizi Çekebilir: 200 TL Altı En İyi Taşınabilir Hoparlörler ve Fiyatları

Amazfit X Tasarımsal Yenilikleri Neler?

Teknik özellikler tabii ki çok önemli ancak bir saatin kolda nasıl durduğu da bir o kadar önemli. Amazfit X bunu en iyi şekilde başaran saatlerden biri. Dedik ya bilekliklerle akıllı saatlerin birleşkesi sunulmuş.

Durum tam da böyle. Saatin ekranı kavisli bir yapıda. Renkli geniş ekran kordonlara kadar uzanan kavisli camı ile dikkat çekiyor. Bu hem saatin kullanışlılığını arttırıyor hem de saatin şık gözükmesini sağlıyor. Kordonsuz olarak baktığımız zaman saatin eni 22.6 mm, kalınlığı ise 13.6 mm. Gövde ağırlığı ise sadece 39 gram.

Amazfit X ozellikleri

Huami Tarafından Açıklanan Ekran Özellikleri ve Tüm Teknik Veriler

Şimdi tasarımı unutun. Kavisli ekran kullanmak için bazı özelliklerden ödün vermek gerektiğini düşünebilirsiniz. Fakat durum böyle değil.

Yeni akıllı saat, teknik açıdan da başarılı bir akıllı saat. 2.07 inç ekranın bulunduğu akıllı saat 640 X 206 piksel çözünürlüğünde. AMOLED kavisli ekran 400 nit parlaklık değerinde ve 326 PPİ piksel yoğunluğu var.

Teknik kısımda ise bir akıllı bileklik ile bir akıllı saatin bileşkesi sunulmakta. 50 metreye kadar suya dayanıklı olan saat, 6 farklı spor modunu destekliyor. Kalp ritim ölçer, uyku takibi, stres takibi, kandaki oksijen seviyesini ölçme, hız ölçer, su basıncı ölçme gibi özellikler bulunmakta.

Bu özelliklerle pil kısmında 200 mAh değerinde batarya yer almakta. Bu batarya sayesinde tek şarj ile 7 gün kullanım ömrü elde ediyorsunuz. Tabii ki özellikleri kullanım oranınıza göre, pil kullanım süresi değişiklik gösterebiliyor.

Kısa süre sonra satışa çıkacak yeni nesil akıllı saat Amazfit X fiyatı ise 329 dolar. Satışların Çin’de başlayacağını ve tüm dünyada devam edeceğini de parantez olarak açalım.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir