Battle Royale Oyunu Nedir ? Neden Çok Tercih Ediliyor?

Battle Royale Oyunu Nedir ? Neden Çok Tercih Ediliyor?

Battle Royale Oyunu Nedir ? Neden Çok Tercih Ediliyor?

Battle Royale oyunları, son birkaç senenin en popüler yapımları. Adeta oyun dünyasını ele geçiren ve bir virüs gibi yayılan oyun türünden söz ediyoruz. Merak edilen kısım şurası, bu oyunlar nasıl oldu da bu kadar popüler oldu? Süreç nasıl işledi?

Siz değerli takipçilerimize Battle Royale evreni hakkında merak edilen detayları aktaracağız. Başta en merak edilen kısma bakmak gerekecek. Nedir kardeşim bu yeni oyun türü?

Dikkatinizi Çekebilir: Sporculara Özel Seri Akıllı Saat Huawei Watch GT 2e İncelemesi

Battle Royale Oyun Türü ve Gelişim Süreci

Tam anlamıyla mücadeleyi öne çıkaran bir oyun türü karşımızda. Oyuncular bir adaya, bir haritaya, bir bölgeye, bir ormana ya da benzer bir mekana bırakılıyor. Hayatta kalmanız için apansız bir mücadeleye başlıyorsunuz. Amacınız en uzun süre hayatta kalan olmayı başarmak. Son kalan olmak ise hiç kolay değil.

Çevredeki silahları, nesneleri toplamanız yeri geldiği zaman diğer oyuncularla ekip halinde hareket etmeniz lazım. Amansız mücadele içerisinde son kalan olmak için emek veriyorsunuz. Ana yapısıyla Battle Royale oyunları bu tema üzerine kurulmuş.

Battle Royale oyunları

Süreç Nasıl İşledi?

Sürecin işleyişi de ilginç oldu. Hatırlayanlar mutlaka olacaktır. İlk olarak bu tür ARMA gibi bazı oyunlarda, tercih edilebilecek oyun modları arasındaydı. Ardından 2015 yılında H1Z1 isimli bir oyun duyuruldu ve mod bir oyunda can buldu, ana tema oldu.

Uzun süre erken erişimde kalan oyun, bu türün en başarılı ilk örneklerinden biri oldu ve oyuncular oyun içi rekabet olayına ısınmaya başladı. Sonrasında gelen PUBG artık ben de varım dedi ve bambaşka bir yarış başladı. PUBG, Fortnite derken popüler oyunlara bu yönde modlar eklenmeye başladı.

Battle Royale oyun türü

Neden Bu Kadar Popüler?

Battle Royale türünün bu kadar popüler olmasının arkasında yatan sebep online mücadele. Oyunların hemen hepsinde en iyi olma, lider bitirme mottosu üzerine kurulu olan bir yapı var. Bu yapı bir yandan oyunun içerisindeki rekabetin artmasını sağlıyor bir yandan oyuna eğlence ve mücadele katıyor.

Belli hikayelerle sınırlı kalan tek oyuncu modlu oyunlara göre çok daha eğlenceli çok oyunculu bir yapı var. Bu yapıyı iyi grafikler, detaylı oyun kuralları ile birleştirdiğiniz zaman popülerliği de yakalamış oluyorsunuz.

Devam eden yazılarımızda hem bu alanın en iyi oyunlarından hem de püf noktalarından söz etmiş olacağız. Şimdilik bir giriş yapmış olalım.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir