300 TL Altı IP Kameralar ve Özellikleri

300 TL Altı IP Kameralar ve Özellikleri

300 TL Altı IP Kameralar ve Özellikleri

Evinizde olmadığınız zamanlarda, evinizi uzaktan izlemek mi izliyorsunuz? Güvenlik için bir kamera sistemi mi düşünüyorsunuz? IP kameralar tam size hitap ediyor. İyi bir kamera almak için çok fazla bütçe ayırmanıza da gerek yok. Yüksek bütçeli ürünler yok mu var elbette. Bu sınıfta biraz daha uygun fiyatlı, fiyat performans ürünlerinin sayısı daha çok. Biz de 300 TL altı IP kameralar için birkaç modeli topladık. Bu modellerin özelliklerini ve alınabilirlik durumları hakkında detayları vereceğiz.

Dikkatinizi Çekebilir: 2000 TL Altı Robot Süpürgeler ve Özellikleri

Alınabilecek 300 TL Altı IP Kameralar

300 TL altında bu alanda birçok ürün var. Fazla sayıda seçenek var ama her ürün alınacak diye bir durum yok. Her kameranın aynı kalitede ve aynı başarıda çekimler yapmasını beklemiyoruz ama bazı modeller gerçekten fiyatına göre çok başarılı değil. Böyle bir halde fiyat performans odaklı olan kameraları anlatmaya çalışacağım. Farklı ürünleri de bulabilirsiniz.

Greentech GT-IP41HD

Çok yönlü hareket için IP kameralarda belirlenen bir tasarım çizgisi var. Kürsel kameralar çok daha fazla kullanılıyor. Greentech GT-IP41HD bu tasarım üzerine kurulmuş olan kamera. Arkada yer alan anten bölümü tüm tasarımda en çok göze batan kısım.

Hareket Algılama Sistemi: Greentech GT-IP41HD kamerasında benim en beğendiğim özellikten başlamak istiyorum. Kameranız tam bir güvenlik kamerası olarak hareket ediyor. Hatta belki de güvenlik kameralarından daha iyi bir özelliği var. Eğer hareketsiz moda geçtiyse, kameranın hareket algılama özelliği çalışıyor.

Yani hareket olmaması gereken bir zamanda, evin ya da ofisinizin içerisinde hareket olursa, Greentech GT-IP41HD anında fotoğraf çekiyor. Daha güzel bir şeyden söz edeyim. Çekilen bu fotoğrafla beraber size bir mail gönderiliyor ve durum hakkında bilgilendiriliyorsunuz.

Hırsızlık korumasına karşı çok güzel bir özellik. Tabii ki tek başına hırsızlığı engellemek için yeterli değil ama hızlı müdahale için gerçekten başarılı bir çözüm.

Greentech GT-IP41HD

Arkaya Öne Her Yöne Hareket: 300 TL altı IP kamera önerilerinde Greentech GT-IP41HD modelinin yer almasının birkaç sebebi var. Bu sebepler arasında hareket tespit etme sistemini ilk sıraya almıştım.

İlk sıraya aldığım bu özelliğin, desteklenmesini sağlayan bir diğer artı ise hareket kabiliyeti. Hareket kabiliyeti konusunda Greentech GT-IP41HD çok başarılı. Kamera 355 dereceye kadar hareket edebiliyor. 355 derece yatayda dönüş sunuluyor.

Dikeyde her açıdan görüntüleri yakalamak için ise 120 derece bir dikey harekete yer veriliyor. 120 derece dikey hareket ne kadar yeterli derseniz, tam olarak arka tarafı göstermek için yeterli değil ama 355 derece yatay hareketle birleştirildiği zaman kör nokta kalmıyor.

IR-CUT Filtresi: Bir IP kameranın sadece gündüz çekim yapması çok kullanışlı olmaması demek oluyor. Bazı kameralar sadece gündüz çekimi yapıyor. Bu modelleri kesinlikle tercih etmeyin. Performans konusunda istediğinizi alamazsınız.

Greentech GT-IP41HD bunlardan biri değil. Gece çekimi yapılabiliyor. IR-CUT adı verilen bir filtre var ve bu filtre düşük ışıkta yani geceleri de görüntü alınmasını sağlıyor. Performansı nasıl derseniz, mükemmel değil. Bir noktaya kadar yeterli. Görüntüler seçilebiliyor.

Greentech GT-IP41HD

Kablosuz İzleme Özelliği: Telefonunuz yanınızda mı? O zaman kameranız da yanınızda. Greentech GT-IP41HD akıllı telefon uygulaması sayesinde, telefondan da kontrol edilebiliyor. Wi-Fi bağlantısı sayesinde uzaktan kameraya erişim sağlayabiliyorsunuz. Anlık olarak çekilen görüntüleri izleyebiliyorsunuz. Hareket açısından da bazı düzenlemeleri bu uygulama üzerinden yapabiliyorsunuz.

Aynı Anda Çok Fazla Cihaz Desteği: Akıllı telefonların üzerinden Greentech GT-IP41HD kameraya bağlansdınız ve görüntüleri izliyorsunuz. Aynı anda bilgisayarınızdan da kamerayı takip etmek istiyorsunuz. Bunu sağlamak mümkün. Çok sayıda cihazdan aynı anda kameraya bağlanabilir ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Greentech GT-IP41HD

Otomatik Kayıt Silme Özelliği: Kamera sürekli olarak kayıt almak üzerine kurulu. Kameranın sürekli olarak çekim yapması gerekiyor. Güvenlik kamerası olarak kullanmak istiyorsanız bir kameranın sürekli çekim yapmasının önemi büyük. Greentech GT-IP41HD bunu sağlayacak düzeyde bir hafızaya sahip değil.

128 GB’a kadar hafıza kartı desteği var. Ama şöyle güzel bir şey var. Depolama alanının tamamen dolduğunu düşünelim. Kayıt durmuyor. Kaydın durmaması için en eski kayıtlar silinmeye başlıyor. En eski kayıtlar siliniyor ve yeni kayıtlar alınmaya devam ediyor. Yedekleme yapmak istiyorsanız kayıtlar silinmeden yedekleme yapabilirsiniz.

İki Yönlü Ses Özelliği: Ortamdaki seslerin algılanması için hoparlöre sahip olan Greentech GT-IP41HD, iki yönlü ses sistemi kullanıyor. Hem ortamdaki seslerin kayıt edilmesi sağlanıyor hem de mikrofon sayesinde dışarıya ses gönderilebiliyor. Sesli görüşmeleri de bu sayede gerçekleştirebiliyorsunuz.

Greentech GT-IP41HD

Özellikleri

 • 1/4 inç Color 1 MP CMOS sensör
 • 720p HD çekim
 • 25 Fps video hızı
 • 3.6 mm standart lens

Artı Olan Özellikleri

 • Hareket kabiliyeti yüksek olan bir kamera. Hem yatayda hem de dikey harekette neredeyse tüm açılar desteklenebiliyor.
 • İki yönlü ses özelliği var. Hoparlör ve mikrofon bir arada kullanıldığı için görüntülü görüşmelerde de kullanılabiliyor.
 • Uygulaması kullanışlı.
 • Aynı anda çok sayıda cihazdan erişim sağlanarak görüntüler izlenebiliyor.

Eksi Özellikleri

 • Çekim kalitesinin daha yüksek olması gerekiyordu. 720P standart seviyelerde kalıyor ve açıkçası tam istediğinizi veremeyebilir. Şöyle bir avantaj sağlıyor 720p sayesinde daha uzun süre kayıt sağlanabiliyor. Depolama alanının dolması konusunda daha iyi bir seçenek.

Fiyatı: 210 – 230 TL

Xiaomi Mijia Smart Home

Küresel tasarım kullanan IP kameralardan farklı olarak daha düz bir tasarımı bulunan Xiaomi Mijia Smart Home kamera, güvenlik odaklı kullanılabilecek olan kameralar arasında. Tam olarak hareket sunulmuyor ama lens geniş açılı ve kör noktaların aşılması noktasında bu önemli bir kriter olarak seçilebiliyor.

Kızılötesi Gece Görüş Özelliği: Kızılötesi olarak çalışan gece görüşü özelliği, diğer IP kameralara göre daha iyi gece çekim artısı sunulmasını sağlamakta. Kamera lensinin etrafında 8 adet Kızılötesi LED bulunuyor. 8 adet lens sayesinde 10 metre mesafeye kadar gece çekimleri başarılı bir şekilde yapılabiliyor.

Görüntüler net olarak mı elde ediliyor? 10 metreye kadar gayet net bir şekilde elde ediliyor. Zaten 300 TL altı IP kameralar listesine taşınan bir modelin fark yaratan özelliklerinin bulunması gerekiyor. Xiaomi Mijia Smart Home gece çekimi ile farkını ortaya koyan kameralardan. Hareket ve diğer kısımlarda sunulan yetenekler çok başarılı değil.

Xiaomi Mijia Smart Home

Ultra Geniş Açı: Çekimde hareketi sağlamak için kameranın diğer küresel kameralar gibi sürekli dönme imkanı yok. Bunun yerine kör noktaları azaltacak bir kamera yerleşimi seçilmiş durumda. Kör noktaları azaltmak için 130 derece geniş açılı lens kullanılıyor. Ultra geniş açılı lens 130 dereceye kadar çekim yapılmasını sağlamakta. 120 derece hareket kabiliyeti olan kameraları düşündüğümüz zaman, 130 derece çekim yapabilen lenslerin olması yeterli olarak gözükebilir.

Çift Taraflı Görüşme Özelliği: Akıllı telefonunuza kameranızı bağladığınız. Artık kameranız ile akıllı telefonunuz arasında görüntü aktarımı yapabilirsiniz.

Görüntü aktarımı ile kalmayacaksınız. İlk kameramızda olduğu gibi bu kameramızda da çift taraflı ses artısı var. Hem mikrofon hem de hoparlör bulunuyor. Ses alışverişini sağlayabiliyorsunuz. Akıllı telefonunuz ve kameranız üzerinden sesli ve görüntülü görüşmeler gerçekleştirin.

Xiaomi Mijia Smart Home

Mobil Uygulama Üzerinden Hareket Algılama: Güvenlik odaklı bir kamera olduğunu söylemiştik. Xiaomi Mijia Smart Home, güvenlik odaklı kameraların sahip olduğu hareket algılama teknolojisine sahip. İlk kamerada olduğu kadar detaylandırılmış olan bir özellik değil ama yine de hareket algılama çalışıyor ve böylece ek bir güvenlik elde edilmiş oluyor.

Full HD Çekim: Bir kameranın HD çekim yapması önemli. Görüntülerin net olarak algılanması için 720p çekim kalitesinin altına düşülmemesi gerekiyor. Xiaomi Mijia Smart Home biraz daha fazla avantaj sağlıyor ve Full HD çekim yapabiliyor. Görüntü kalitesinde biraz daha yüksek bir kamera seçimi istiyorsanız, size göre bir model.

Xiaomi Mijia Smart Home

Özellikleri

 • 1080p çekim kalitesi.
 • 130 derece geniş açı çekimleri.

Artıları Neler?

 • Çekim kalitesi yüksek.
 • 130 derece geniş açılı lens kullanılıyor. Kör noktaların daha iyi çekilmesi sağlanıyor.

Eksileri Neler?

 • Hareket sınırları var. Diğer modellerde olduğu gibi her yöne hareket edebilen bir kamera değil.

Fiyatı: 170 – 190 TL

Case 4U Akıllı Güvenlik Kamerası

300 TL altı IP kameralar içerisinde daha üst bir modele geçiş yapalım. Bu modeller arasında Case 4U Akıllı Güvenlik Kamerası geliyor.

Düşük Işıkta Renkli Görüntü: Kameranın güvenlik kamerası özellikleri için özelleştirilmiş bazı artıları var. Düşük ışıkta renkli görüntü çekme özelliği de güzel artılardan bir tanesi. Kızılötesi aydınlatma sayesinde, gece görüşü çekimleri sadece siyah beyaz olarak kalmıyor.

Biraz daha iyileştirme yapılıyor ve belli bir mesafeye kadar renkli çekim yapılabiliyor. Güvenlik kamerası için önemli bir artı. Çekilen görüntülerdeki kişilerin tanınması için yararlı olabiliyor.

Case 4U Akıllı Güvenlik Kamerası

Geliştirilmiş Gece Görüşü: Kızılötesi gece görüşü mesafesinin artmasına da yardımcı oluyor. Diğer kameralar ile karşılaştırıldığı zaman, daha uzak görüntüler yakalanabiliyor. Görüntü açısı da gece çekimleri için biraz daha geniş tutulmuş.

360 Derece Hareket: Kameranın hareketleri sınırsız. İyi bir çekim deneyimi için 360 derece dönebilen kamera, önden arkadan her açıdan görüntü almanızı sağlıyor. Akıllı telefon uygulaması üzerinden kontrolleri sağlayabiliyorsunuz.

Akıllı Ev Uygulaması ile Hareket Algılama: 360 derece görüş açısı olan kamera, her açıda hareket algılama özelliğini kullanabiliyor. Bunun için kameranın akıllı telefon uygulamasından yararlanmak gerekiyor. Hareket bildirimleri de yine bu uygulama üzerinden veriliyor.

Case 4U Akıllı Güvenlik Kamerası

Full HD Çekim: 1080p çekim kalitesinin olması, gece görüşü artıları ve her açıdan çekim artıları. Case 4U Akıllı Güvenlik Kamerası güzel bir kamera.

Özellikleri

 • 20 MP kamera
 • 1080p çekim
 • 360 derece hareket
 • Hareket algılama
 • akıllı telefon uygulaması
 • 2 yönlü ses özelliği

Artıları Neler?

 • 360 derece dönebiliyor ve Full HD çekimi var.
 • Gece görüşü özellikleri çok iyi.

Eksikleri Neler?

 • Depolama alanı çok iyi değil.

Fiyat: 180 – 220 TL

300 TL altı IP kameraları e-ticaret sitelerinde bulabilirsiniz. Büyük e-ticaret sitelerinde 3 modelde var.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir