250 TL Altı En İyi Tıraş Makineleri, Özellikleri ve Fiyatları

250 TL Altı En İyi Tıraş Makineleri, Özellikleri ve Fiyatları

250 TL Altı En İyi Tıraş Makineleri, Özellikleri ve Fiyatları

Tıraş makineleri, şu sıralar çok popüler. Koronavirüs nedeniyle berberlerin ve kuaförlerin kapatılması nedeniyle herkes kendinin berberi oldu. Siz de işinizi kendiniz halletmek istiyorsanız iyi bir adet tıraş makinesine ihtiyacınız olacak. Düşük bütçe ile alabileceğiniz çok basit cihazlar var ancak işinizi görmesi konusunda biraz daha iyi bir şey almanız lazım. Bizim belirlediğimiz bütçe 250 lira. 250 TL altı en iyi tıraş makineleri listesi hazırladık.

Dikkatinizi Çekebilir: Flip Kamera Nedir? Neden Kullanılıyor?

Fiyat Performans En İyi Tıraş Makineleri

Marka ve model ayrımı olmadan, sadece bütçe ile hareket ettik. Yine de seçtiğimiz markalar iyi olarak kabul edebileceğimiz markalar ve ürünler.

en iyi tıraş makineleri

Goldmaster GM-8116 Titanyum

Goldmaster kişisel bakım ürünleri konusunda gerçekten iyi ürünler sunuyor. Tıraş makinelerinde de yine iyi kalite ürünler var.

Goldmaster GM-8116 Titanyum bunlardan biri. 4 farklı başlığı bulunan cihaz, saç kesmek ve sakal kesmek için uygun modellerden bir tanesi. Saçınıza ya da sakalınıza göre 4 farklı başlıktan size en uygun olanını seçin ve kullanın. Ayarlanabilir kesim başlığı ile kısalık ayarlamasını da yapabiliyorsunuz.

Artıları

 • 4 farklı başlığı var ve uzunluk ayarlama modları bulunuyor.

Eksileri

 • Suya dayanıklı değil. Sadece baş kısmını yıkayabiliyorsunuz.
 • Kablolu bir ürün. Kablo ile kullanmanız gerekiyor.

Fiyatı: 150 – 160 TL.

en iyi tıraş makineleri

Goldmaster GM-8110 Venge

Biraz daha profesyonel bir cihaz istiyorsanız Goldmaster GM-8110 Venge tam size göre. En iyi tıraş makineleri arasındaki seri, 4 temel görevi yerine getirebiliyor. Saç tıraşı, ense tıraşı, sakal tıraşı, kulak ve burun tüylerini alma özelliği var.

Bunlar için farklı başlıkları kullanmanız gerekiyor. Su sıçramalarına karşı koruması bulunan modeli hem kablolu hem de kablosuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Toplamda 9 farklı başlık arasından seçim yapıp, kesimi başlatabilirsiniz.

Artıları

 • Kablosuz çalışma.
 • 9 farklı başlık var.
 • Su sıçramalarına karşı koruması var.

Eksileri

 • Şarj süresi 60 dakika gidiyor.

Fiyatı: 240 – 250 TL.

en iyi tıraş makineleri

Remington PG4000

Çok amaçlı tıraş makinelerinden biri olan Remington PG4000, toplamda 6 farklı başlık kullamyor. 6 farklı başlık içerisinde 3 tanesi saç için 3 tanesi ise vucüt bakım başlıkları. Tüm başlıklar yıkabiliyor ve cihaz hem kablolu hem de kablosuz kullanımda.

Bu cihazı aldım ne yapabilirim derseniz 4 farklı mod karşınıza çıkacak. Saç tıraşı yapabilirsiniz. Başlıkları kullanarak vücut tüylerini alabilirsiniz. Sakal kısaltma ve ense tıraşı gerçekleştirebilirsiniz.

Artıları

 • Vücut bakım başlıkları yer alıyor.
 • Kablosuz kullanılabiliyor.
 • Güçlü bir motoru var.
 • Yıkanabilir başlık.

Eksileri

 • 60 dakika şarj süresinde sürekli tam performans alamıyorsunuz.

Fiyatı: 250 – 260 TL.

 tıraş makineleri

Braun MGK 3220

Fark ettiyseniz en iyi tıraş makineleri içerisinde seçtiğimiz makineler genelde çok amaçlı makineler. Bu ne demek, bir yandan saç tıraşı bir yandan sakal tıraşı duruma göre bir yandan ense tıraşı yapılabiliyor. Çok amaçlı ürünlerden birisi de Braun MGK 3220. Toplamda 6 farklı başlık ve bir de burun kılları aparatı bulunan tıraş makinesi, motor gücü olarak da iyi.

Artıları

 • Diğer modeller gibi çok amaçlı.
 • Diğer birçoğunda olduğu gibi kablosuz.

Eksileri

 • 50 dakika şarj süresi.

Fiyatı: 250 – 270 TL.

tıraş makineleri

PowerDex PD-2212

Biraz daha basit tasarım, biraz daha amaç odaklı bir cihaz PowerDex PD-2212. Saç tıraşı ve sakal tıraşı yapmanıza izin veren cihaz, kablolu ve kablosuz olarak kullanıma uygun. Bunun en eksik kalan yanı ise başlıklarının sayısının az olması. Listede 6 başlığı bulunan modellerin bile olduğunu paylaştık. En iyi tıraş makineleri içerisinde olsa da PowerDex PD-2212 sadece 3 ek başlıkla geliyor.

Artıları

 • Tek şarj ile 240 dakika kullanım süresi

Eksileri

 • 3 başlığı var.
 • Suya karşı dayanıksız.

Fiyatı: 170 – 195 TL.

250 TL altı en iyi tıraş makineleri birkaç modeli bir araya getirdik. Tabii ki daha yüksek fiyata çok daha iyi alternatifler var ancak bunlar için biraz daha yüksek bir bütçe ayırmak lazım. Yüksek bütçeli ürünlerde şarj süresi daha iyi oluyor ve başlık sayısı biraz daha farklı oluyor. 12 başlığa kadar kullanılan modeller var.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir