2000 TL Altı Robot Süpürgeler ve Özellikleri

2000 TL Altı Robot Süpürgeler ve Özellikleri

2000 TL Altı Robot Süpürgeler ve Özellikleri

En iyi robot süpürgeler yazımızda siz değerli takipçilerimize 3 üst seviye robot önerisinde bulunduk. Temizlik robotları yaygınlaşıyor ve artık sadece yüksek fiyatlı ürünler yok. Uygun fiyatlı robot süpürgeler için de güzel alternatiflerimiz var. Biz sizin yerinize karar vermiş gibi olduk ama bir bütçe belirledik. 2000 TL altı robot süpürgeler yazımızda, biraz daha düşük bütçeli robotların hangileri olduğuna bakacağız.

Yine özellikleri detaylandırmaya çalışacağız. Sadece fiyat bilgisi almayacaksınız. Bu robotların nasıl özellikleri olduğuna ve nasıl avantajları olduğuna da detaylı olarak bakmak istiyorum.

Dikkatinizi Çekebilir: En İyi Robot Süpürgeler ve Satış Fiyatları

En İyi Seçimlerle 2000 TL Altı Robot Süpürgeler

Listede yer alan bir iki modelin fiyatı tam 2000 TL civarlarına denk geliyor. Bu rakamı verdikten sonra ufak artışların çok önemli olmadığını düşünüyorum. 50-100 TL gibi farklar olabilir. Bunu modelleri incelerken paylaşacağız.

Robogil Simplex-100

En düşük fiyatlı robot süpürgelerden başlayacağım. Direkt karşımıza gelen model Robogil Simplex-100 oldu. Hepsiburada üzerinden ve Amazon üzerinden satış var. İstediğiniz platformu tercih ederek kolaylıkla ürünü alabilirsiniz.

Kare Tasarım: Diğer dairesel tasarımlı robot süpürgelerden farklı olarak bu robotun tasarımı kare şeklinde. Avantajlı bir tasarım mı kullanılmış derseniz bunu uzun süre tartışabiliriz. Kişisel olarak sorarsanız, benim düşüncem dairesel modellerin daha avantajlı olduğu.

Ama bu tip cihazlarda da şöyle bir avantaj oluyor, arka kısımda bir bez bölümü bulunuyor. Önce fırçalar, sonra emiş gücü sonrasında ise bez ile ikinci bir temizlik.

Tamamen Kuru Temizlik: 2000 bin TL altı robot süpürgeler içerisinde göreceksiniz çoğu model kuru temizlik destekli. Üst seviyelerde de sıvı temizlik özelliği çok yaygın olarak bulunan bir özellik değildi. Sadece birkaç modelde kuru temizleme yanında sıvı temizleme desteği de bulunuyordu. Bu nedenle Robogil Simplex-100 serisine haksızlık edemeyeceğim. Standart bir seviyede temizlik.

Tek Tuşla Kullanım İmkanı: Şimdi çok karşılaştırmak istemiyorum ama o yazımızı okuduysanız, bana böyle bir soru ile gelebilirsiniz. En iyi robot süpürgeler yazımızda 3 model tanıtmıştım ve 3 modelde de akıllı telefon ile kontrol özelliği vardı.

Akıllı telefonunuzda bulunan uygulamadan, süpürgeye komutlar verebiliyordunuz. Şarj miktarının ne kadar kaldığı ve süpürgenin nereleri temizlediği gibi bilgileri almak mümkün oluyordu. Robogil Simplex-100 bu çalışma mantığından uzak olan bir ürün. Manuel bir sistem var. Tek tuşla çalıştırma imkanı sunuluyor.

Robogil Simplex-100

Süpürge üzerinde bir çalıştırma tuşu var ve buna bastığınız zaman hareket başlıyor. Mobil uygulama desteği olmadığı için hangi alanları temizleteceğinizi ve hangi alanlar üzerinde çalışma yapacağınızı seçemiyorsunuz. Yine oda sınırlaması özellikleri de yok. Biraz kendi başına çalışma sunuluyor demek doğru olacaktır.

Hangi alanların temizlendiği ve hangi alanların kirli kaldığınız gösteren ek bir sensör de yok. Tek bir tuşla cihazı çalıştırıyorsunuz ve temizlenmesini istediğiniz odanın ya da alanın içerisine bırakıyorsunuz.

Çift Fırça ve Bez Desteği: Robogil Simplex-100 çalışma mantığından da söz edelim. Cihazda 2 adet fırça bulunuyor. Tozların kaldırılması için kullanılan bu fırçaların hemen arkasında kirleri emecek bir vakum bulunuyor. En arka kısımda ise tüm kirlerin toplanmasını sağlayacak olan bir bez bulunuyor. İki aşamalı temizlik yapılmakta.

Robogil Simplex-100

İki Aşamalı Filtre Sistemi: Robogil Simplex-100 robotunun en önemli avantajı filtreleri. Cihaz içerisinde iki adet filtre var. Hava filtresi ve Siklon filtresi olmak üzere iki filtre var ve bu filtreler, tozların tam olarak toplanmasını sağlıyor. Ayrıca evcil hayvan tüylerinin toplanması için de yine iyi bir çözüm sunulmuş.

Boşaltılabilir Toz Haznesi: Toz haznesinin değiştirilmesi için mauel olarak düzenleme yapmanız gerekiyor. Süpürgenin bir üst kapağı var. Renkli olan bu üst kapağı açıyorsunuz. Hemen altında bir hazne bulunuyor. Hazneyi kulplarından kaldırıyorsunuz ve temizlemek için içini boşaltabiliyorsunuz.

Haznenin temizlenmesi için çok uğramanıza gerek kalmıyor. Zaten filtrelerin bulunduğu sistemde, tozlar kolayca ayıklanabiliyor. Ayrıca su ile temizleme de yapabiliyorsunuz ki bu önemli bir avantaj. Ancak cihazı kullandığınız zaman bunu anlarsınız.

Robogil Simplex-100

Özellikler

 • 0.35 litre toz haznesi.
 • 90 dakikalık çalışma.
 • 55 dB ses seviyesi

Nasıl Artıları Var?

 • Çift filtresinin olması
 • Temizliği diğer modellere göre daha kolay.

Eksik Yönleri Neler?

 • Şarj olma süresi çok uzun. 5 saat gibi bir değer.
 • Toz haznesi çok düşük. 0.35 litre temizlik haznesi bulunuyor.

Fiyatı: 890 – 950 TL.

iRobot Braava Jet 240

Fiyatına göre seveceğinizi düşündüğüm ürünlerden biri olan iRobot Braava Jet 240, 2000 bin TL robot süpürgeler içerisinde en sevdiğim ürün oldu. Ürünü kişisel olarak deneyimleme fırsatını bulamadım ama videolar ve marka tarafından paylaşılan teknik verileri incelediğimiz zaman, fiyatının hakkını veren bir cihaz olduğunu görmekteyiz.

Üç Farklı Şekilde Temizlik İmkanı: iRobot Braava Jet 240 modelini diğer modellerden ayıran en önemli özelliği, 3 farklı şekilde temizlik yapabiliyor olması. İlk mod ile sadece kuru temizleme yaptırabiliyorsunuz. Kuru temizleme bezi için beyaz temizleme pedi kullanılması yeterli oluyor. İkinci kısımda nemli temizleme yapılıyor.

Nemli temizleme için farklı bir ped kullanmanız gerekiyor. Çok kolay ped değişimi sağlayabiliyorsunuz. İkinci ped turuncu renkli ve turuncu renkli pedi takarak nemli temizleme gerçekleştirebiliyorsunuz.

iRobot Braava Jet 240

Üçüncü ped ise tamamen ıslak olarak temizleme yapıyor. Islak temizleme yapmanız için paspasları bir kez daha değiştirmeniz gerekiyor. Bu kez yapmanız gereken mavi ıslak temizleme pedini takmak. Mavi pedle beraber tamamen ıslak yüzey temizleme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Pedleri Çıkarmak için Özel Kontrol Butonu: Bu pedlerin nasıl değiştirileceğini merak edenler olacaktır. Takılması kısmında sadece istenen alana pedlerin girmesini sağlamanız yeterli. Takılması çok basit. Pedlerin değiştirilmesi için biraz daha kolay bir sistem sunulmuş. Değiştirme yapmak için sadece iRobot Braava Jet 240 üzerinde yer alan çıkarma butonuna basın. İşlem bu kadar. Ped tamamen hijyenik bir şekilde çıkarılabilir ve yenisi ile değiştirilebilir.

Püskürtme Takımları ile Lekeleri Temizleyin: iRobot Braava Jet 240 ıslak temizlik moduna alındığı zaman ön kısımda yer alan bir püskürtme makinesi devreye giriyor. Su tankı içerisine yerleştirdiğiniz su ile kirlere ve lekelere su püskürtülerek temizlik yapılıyor.

İki aşamalı bir temizlikten bahsedebiliyoruz. Nemli süpürme modunda da bu özellik çalışıyor ama ona göre sıvı miktarında bir düzenleme yapılıyor. Nemli moda aldığınız zaman çok fazla sıvı püskürtmesi gerçekleştirilmiyor.

iRobot Braava Jet 240

Engelleri Tanır: iRobot Braava Jet 240 engel tanıma özelliğine sahip. Temizleme alanının içerisinde bir mobilya varsa ya da bir eşya varsa, cihaz yavaşlıyor ve eşyalara zarar vermeden temizlik yapıyor. Sonrası için odalarda bulunan engeller de tanınıyor. Bu engeller bir sonraki aşamada yeniden temizlik yapılırken, belirleniyor ve cihaz buna göre düzenlemeler yapabiliyor.

Temizleme Sınırları Koyabiliyorsunuz: Bu fiyatta en iyi robot süpürgeler de bile sınır özelliği çok rastladığımız bir özellik değil. iRobot Braava Jet 240 ile temizlik sınırlarını belirleyebiliyorsunuz. Temizlenen alanların nereler olduğu ve hangi alanlara girilmeyeceğinin seçilmesi gerçekten güzel. Bunun için üst modellerde de yer alan akıllı navigasyon sistemi kullanılıyor.

iRobot Braava Jet 240

Özellikleri

 • 60 dakikalık çalışma.
 • 3 farklı çalışma modu
 • 0.15 litre su haznesi.
 • Akıllı navigasyon.

Nasıl Artıları Var?

 • Islak ve kuru temizleme yapabiliyor.
 • Pedlerinin değiştirilmesi çok kolay.
 • Temizlik sınırlarının konulması mümkün.
 • Engeller ve eşyalar tanınabiliyor.

iRobot Braava Jet 240

Eksik Kalan Kısımları

 • Şarj süresi 2 saat. Bu uzun bir süre. Ayrıca çalışma süresi için de sadece 60 dakika belirlenmiş. 25 metrekarelik bir alan için temizlikte yeterli oluyor. Sıvı temizleme yaptığınız zaman bu süre biraz daha düşüyor ki bu da sürekli olarak şarj ihtiyacının olması anlamına geliyor.
 • Pedlerin tek kullanımlık olması ya da iki kullanımlık olması iyi bir şey değil. Sürekli olarak ped almanız gerekebilir. Ek bir masraf çıkarıyor. Kutudan her ped için 2 adet alternatif bulunuyor ama yeterli değil.

Fiyatı: 1.500 – 1.600 TL

iRobot Roomba 605

2000 TL altı robot süpürgeler için iyi alternatiflerle devam ediyoruz. Seçtiğimiz ürünler de en iyi robot süpürgeler yazımızda olduğu gibi iyi ürünler. Sadece fiyat biraz daha düşük olduğu için özellikler biraz daha sınırlı. Yine işinizi görecek cihazlar.

3 Kademeli Temizleme: En iyi robot süpürgeler yazımızı okumuşsanız, bu özelliğin birçok cihazda kullanıldığını hatırlayacaksınız. iRobot Roomba 605 bu cihazlar arasında yer alıyor. 3 aşamalı temizleme sistemi etkili bir temizlik sunulmasını sağlıyor.

İlk olarak kenar fırçası, kenarda köşede kalan kirlerin ve tozların süpürgenin önüne itilmesini sağlıyor. Kirler ve tozlar süpürgenin önüne getiriliyor ve çift taraflı temizleme aparatı ile kirler toplanıyor. Yüksek emiş gücüne sahip olan vakumda, kirlerin tamamen temizlenmesini sağlıyor. Kırıntılardan kurtuluyorsunuz.

iRobot Roomba 605

Otomatik Ayarlanan Temizleme Başlıkları: Temizleme başlıkları için otomatik ayarlama yapılıyor. Sert zeminlere göre farklı başlık, halı gibi zeminler için de farklı başlıklar kullanılıyor.

AeroVac Filtresi: Evcil hayvan sahiplerini düşünerek hazırlanan filtre, evcil hayvan tüylerinin kolayca yakalanmasını sağlıyor. Tüm evcil hayvan tüyleri yakalanıyor ve deri döküntüleri de filtrede hapsediliyor. Derinlemesine temizlik için güzel bir artı özellik.

iRobot Roomba 605

Şarjı Kendi Başına Halledebiliyor: iRobot Roomba 605 otomatik şarj özelliği bulunan ürünler arasında. Pilin zayıfladığı an işlem başlıyor. Bir süreç çalışıyor ve süpürge şarj ünitesine ilerliyor. Siz arkanıza yaslanıyorsunuz geri kalan tüm işleri iRobot Roomba 605’a bırakıyorsunuz.

Kirlerin Tespit Edilmesi: Yüksek kir oranına sahip olan alanların tespit edilmesi için kir dedöktörleri kullanılıyor. Kir dedektörleri yoğun olarak kirlenen alanı tespit ediyor ve burada daha fazla zaman geçirilmesini sağlıyor.

Akıllı Ev Takip Sistemi: iAdapt adı verilen bir haritalama sisteminin sunulmasını sağlayan sensörler, hem evinizdeki eşyaların konumunu öğreniyor hem de yükseklik tespiti yapılabiliyor. Engeller ve yükseklik tespitlerinin doğru bir şekilde yapılması, eşyaların zarar görmesini de engelliyor.

iRobot Roomba 605

Özellikler

 • 0.5 litre toz haznesi.
 • 3 saat şarj süresi
 • 60 dakika çalışma süresi.

Nasıl Artıları Var?

 • Evi tanıyor ve temizliği eşyalara zarar vermeden yapıyor.
 • Otomatik şarj özelliği var.
 • Akıllı sensörler sayesinde, doğru temizlik yönetimi yapılabiliyor.

Eksik Kalan Yönleri Neler?

 • Yine çalışma süresi.

Fiyat: 2000 TL – 2100 TL.

2000 TL altı robot süpürgeler için seçtiğimiz 3 model bunlar. En iyi robot süpürgeler yazımızızda da 3 model sunmuştuk. Orta segment modeller için de ayrı bir yazı paylaşacağız.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir