200 TL Altı En İyi Taşınabilir Hoparlörler ve Fiyatları

200 TL Altı En İyi Taşınabilir Hoparlörler ve Fiyatları

200 TL Altı En İyi Taşınabilir Hoparlörler ve Fiyatları

Taşınabilir hoparlörler, hem kompakt tasarımları hem de kullanışlı özellikleri ile çok sık tercih ediliyor. Klasik kablolu hoparlör modellerine göre çok daha mini boyutlara sahip olan taşınabilir hoparlörler için en büyük sorun ise ses gücü. Daha mini cihazlar olduğu için genelde ses seviyeleri çok tatmin edici olmuyor. Özellikleri ve ses seviyeleri ile bu ön yargıyı kıran cihazlar da var. 200 TL altı en iyi taşınabilir hoparlörler listemizde bu modelleri sizlerle paylaşacağız.

En İyi Taşınabilir Hoparlörler

Ürünleri kendisini kanıtlamış olan markalar arasından seçtik. Özellikle ses seviyesi konusunda tatmin edici modelleri belirlemeye çalıştık.

Dikkatinizi Çekebilir: Instagram Bağış Toplama Özelliği ve Kullanıldığı Ülkeler

Vestel Desibel H400

İlk modelimiz yerli üretim cihazlardan bir tanesi. Vestel markasının altında satışa sunulan hoparlör, 3W X 2 toplamda 6W ses çıkış gücü ile geliyor. Kenarları oval dikdörtgen şeklinde tasarımı olan hoparlörün, dahili mikrofon artısı var.

Bu da telefon görüşmelerini gerçekleştirebilmenizi sağlamakta. Tabii ki görüşmenin ne kadar sağlıklı yapılabildiği tartışılır. Ürünün ana odak noktası bu olmadığı için ses gecikmeleri ve benzeri sorunlar yaşanabilmekte. 6-8 saat şarj süresi yanında Vestel Desibel H400, kasa üzerinde yer alan kontrol butonları gibi kolay kontrol artıları sunmakta.

Artıları

 • Dahili mikrofonu var.
 • 8 saate kadar şarj süresi.

Eksileri

 • Suya dayanıklı değil.
 • Tasarım biraz daha iyileştirilebilirdi.

Fiyat: 170 – 180 TL

LG PH1 LED Işıklı Bluetooth Hoparlör

Mini tasarımın tercih edildiği LG PH1, çok şık görüntüsü ile dikkat çekiyor. Çıktığı döneme göre baktığımızda en iyi taşınabilir hoparlörler arasında bulunan modelde, geniş bir ses çıkış alanı var. Bu alanda 360 derece streo ses çıkışı sağlanıyor.

Bu da doğrudan ses kalitesini arttırmakta. Işık destekli hoparlörün, farklı ışık renkleri ve farklı ışık modları bulunuyor.

Artıları

 • 360 derece streo ses çıkışı.
 • Dahili ışıklandırma sistemi.

Eksileri

 • 3 saatlik şarj süresi.

Fiyatı: 160 – 170 TL

Sony SRS-XB01L Extra Bass Hoparlör

Sony’nin Extra Bass serisi ünlü. Kulaklıklarda da Extra Bass ürün gamı bulunan markanın, gerçekten başarılı cihazları var. Bu cihazların en iyi taşınabilir hoparlörler arasında bulunan versiyonu Sony SRS-XB01L. Kutu gibi bir tasarımı bulunan cihazın, boyutuna göre sesi gerçekten çok iyi.

Farklı renk tercihleri yapabilmeniz ve uyumlu Sony kayışları ile kolayca taşıyabilmeniz de önemli ayrıcalıklardan. Şöyle ek bir özellik daha var. Hoparlör hem suya dayanıklı hem de hoparlör üzerinde ses girişleri bulunuyor. iPod ya da farklı bir cihazı bu ses girişlerine takarak kullanabiliyorsunuz.

Artıları

 • Suya dayanıklı.
 • Yüksek ses kalitesi
 • Kullanışlı tasarım
 • Ek ses girişlerini desteklemesi

Eksileri

 • Pil Süresi.

Fiyatı: 180 – 190 TL

Powerway WRX08 Hoparlör

Biraz daha güçlü bir şey istiyorsanız, seçimi Powerway WRX08′den yana yapın. Silindir tasarımlı Powerway WRX08, 5W X 2 toplamda 10W ses çıkış gücüne sahip. Yüksek ses seviyesinde bile seslerde bozulma olmuyor.

Suya dayanıklı ve farklı desenlerde tasarımı gibi artıları da olan hoparlörün biraz oynatma süresi düşük. Bass kalitesi çok iyi olan hoparlör çapraz bağantı özelliğini desteklemekte. Elinizde iki adet Powerway WRX08 varsa, tek cihazdan iki cihaza da aynı sesi verebiliyorsunuz.

Artıları

 • 10W ses çıkış gücü
 • Suya Dayanıklılık

Eksileri

 • Diğerlerine göre biraz daha büyük bir cihaz.
 • Pil dayanma süresi 3 saat.

Fiyatı: 130 – 140 TL

Bu 4 model en iyi taşınabilir hoparlörler arasında bulunuyor. Bir de önerimiz olacak. Hangi hoparlörü tercih ederseniz edin, suya dayanıklı modelleri tercih etmeye özen gösterin. Aksi halde su ile temasta çok kolay bir şekilde cihazlar bozulabiliyor.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir